דלג על המודעה

איקאה עוברת לירוק

עליה משמעותית נרשמה בהיקפי איסוף הפסולת האלקטרונית מהציבור בסניפי איקאה; מדובר בתוספת של מאות מוצרים בכל שנה המגיעים למחזור באמצעות לקוחות איקאה

איקאה עוברת לירוק

איקאה שומרת על איכות הסביבה. צילום תאגיד מ.א.י.

איקאה שומרת על איכות הסביבה – מדו"ח של תאגיד המחזור מ.א.י – מחזור אלקטרוניקה לישראל הפועל מטעם המשרד להגנת הסביבה, עולה, כי חלה עליה משמעותית בהיקפי איסוף הפסולת האלקטרונית מהציבור בסניפי איקאה. מדובר על פסולת אלקטרונית וסוללות אותן מביא הציבור למחזור בעת הגעתו לקניות בחניות הרשת.

עוד עולה מהדו"ח, כי בשנים האחרונות נרשמה עלייה חדה בכמות הפסולת האלקטרונית שנאספה מנקודות האיסוף של תאגיד המחזור מ.א.י בסניפי איקאה, כשבשנת 2017 נאספו לא פחות מ- 1910 ק"ג של מוצרים חשמליים.

מדובר למעשה בתוספת של מאות מוצרים בכל שנה (2 קילו בממוצע ליחידה) המגיעים למיחזור באמצעות לקוחות איקאה. עליה חדה במיוחד נרשמה בחודשים אוקטובר 2017 עד ינואר 2018, במהלך אירועי איקאה סייל.

נודע, כי הנתונים מעידים על כך שכאשר ישנן נקודות איסוף במקומות בולטים, כדוגמת סניפים של איקאה, הדבר מעודד את הצרכנים לזרוק את הפסולת האלקטרונית שלהם למחזור ובכך לתרום למטרה החשובה של שמירה על איכות הסביבה.

תגובות

תגובות

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

מאמרים נוספים