ביהמ"ש: הגדלת מזונות, לא בכל מחיר

נדחתה עתירה של אם להגדלת סכום המזונות לילדיה וביהמ"ש חייב אותה בהוצאות. פרקליטת האב, עו"ד לביא-אזולאי: ביהמ"ש העביר מסר חשוב וחיובי לגברים

ביהמ"ש: הגדלת מזונות, לא בכל מחיר

ייצגה, עו"ד ענת לביא אזולאי

שופטת בית המשפט לענייני משפחה, חני שירה, דחתה עתירה של אם להגדלת סכום המזונות לילדיה ואף חייבה את האם בהוצאות – תוך העברת מסר חשוב לגברים: אין מה לחשוש מהליך גישור.

אמם ואביהם של שלושת הקטינים החליטו לפני מספר שנים לסיים את הקשר ביניהם. בני הזוג הגיעו להסכם גירושין כולל, אשר במסגרתו נקבעו דמי מזונות בסך 4000 שקלים לשלושת הילדים בהסכמה. בני הזוג התגרשו, אולם שנה לאחר מכן, הגישה האם תביעה להגדלת תשלום המזונות לילדים בתביעה עצמאית בשל מדור ובשל אי-קיום לכאורה של הסדרי ראיה.

פרקליטתו של האב, עו"ד ענת לביא אזולאי (נתניה) טענה במהלך הדיונים, כי במסגרת הליך הגישור נבחנו על-ידי שני הצדדים צרכיהם של הילדים ובהסכם הוחלט כיצד לחלק את הנטל בין ההורים. לכן, כך טענה הפרקליטה, לאחר שהצדדים התגרשו, אינה יכולה האישה לבוא בתביעה עצמאית מטעם הקטינים – כאילו זכויותיהם קופחו.

ביהמ"ש קיבל טענותיה של עו"ד לביא-אזולאי, כי הסכם גירושין הוא הסכם כולל, אשר לוקח בחשבון סוגיות שונות המאזנות אחת את השנייה. בנוסף השתכנע ביהמ"ש, כי בהליך הגישור בין בני הזוג נבחנו כל הפרמטרים.

בהחלטה המנומקת ציינה השופטת, כי האם, בטרם פנייתה זו לביהמ"ש, כלל לא ניסתה להתנהל בהתאם למוסכם. עוד ציינה, כי מעבר לדרישת תום לב בהתנהלות צדדים, המהוות סיבה לדחייה, "התובעת התעלמה והתנערה במופגן בתביעתה, מכל ההתחייבויות אשר נטלה על עצמה במסגרת הסכם גירושין לעניין דיון חדש במזונות הקטינים, כולל המנגנון המוסכם להגדלת המזונות וסעיף הגישור שמטרתו הייתה לפתור מחלוקות ולייתר פנייה לערכאות".

"מדובר בפסק דין חשוב מאוד (למרות שאינו בערכאת ערעור). בית המשפט למעשה מעביר מסר כי אין לחשוש מלפנות להליך גישור, שמא אח"כ תוגש תביעה עצמאית מטעם הקטינים", מסרה לנתניה און ליין – ksn בתגובה עו"ד לביא-אזולאי: "אבות חוששים להגיע להסכם במסגרת גישור מהטעם שלאחר מתן הגט והסדרת ענייני הרכוש, תפתח האם בתביעה חדשה בנושא המזונות שהוא נושא מהותי, המשליך על ההתנהלות הכלכלית למשך שנים רבות. בית המשפט למעשה אומר, כי כאשר במסגרת הגישור בוחנים הצדדים באופן מעמיק את צורכי הקטינים ובודקים באמת מה יכולת כל אחד מהצדדים, אזי בית המשפט לא בנקל ישנה את המזונות שסוכמו ויעדיף לאמץ את הקבוע…".

עדיין לא הצטרפתם ועשיתם לייק לעמוד הפייסבוק שלנו? זה הזמן: נתניה און ליין – ksn מבית נתניה און ליין

אופירה חסיד

אופירה חסיד

עיתונאית at ksn
אופירה חסיד משמשת כעיתונאית וכעורכת משנה בשבועונים נתניה און ליין, השרון שלי ובפורטל ksn.
אופירה חסיד

כתבות אחרונות של אופירה חסיד (כתבות נוספות של הכותב)

תגובות

תגובות

3 תגובות

  1. תודה אופיר כול כתבה שלך מקצועית ומעניינת חג שמח

    השב
  2. עצוב מאוד שהילדים בסוף הם הסובלים מכל מה שהולך מסביב .

    השב

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

מאמרים נוספים