המליארדר בני שטיינמיץ יפקיד למדינה 55 מיליון שקלים

בית המשפט אישר מתווה הסכמות בין המשטרה לבין איש העסקים מנתניה; שטיינמיץ נעצר בחשד למעורבות בפרשת שוחד חובקת עולם, אולם הכחיש

המליארדר בני שטיינמיץ  יפקיד למדינה 55 מיליון שקלים

ניידת משטרה. צילום: ארכיון נתניה און ליין

בית משפט השלום בראשון לציון אישר, ביום ראשון השבוע, את מתווה ההסכמות שנערך בין מחלק אכיפה כלכלית ביאח"ה לבין איש העסקים, בני שטיינמיץ. על פי ההסכם יפקיד שטיינמיץ 55 מילין שקלים בחשבון הבנק של יחידת החילוט האפוטרופוס הכללי, זאת עד להחלטה על סגירת התיק בעניינו או עד להגשת כתב אישום, במידה ויוגש.

שטיינמיץ נעצר בחודש דצמבר האחרון, על ידי חוקרי להב 433, בחשד למעורבות במתן שוחד בסך עשרות מיליוני שקלים לעובדי ציבור בגינאה ובחשד למעורבות בהלבנת הון.

הסכום עליו הגיעו הצדדים במסגרת מתווה ההסכמות יועבר בשני תשלומים, תשלום אחד על סך 30 מיליון שקלים, יופקד במזומן עד לתאריך 12.2.17 ואילו יתרת הסכום – 25 מיליון שקלים תופקד עד לתאריך 14.2.17.

באשר לביתו של שטיינמיץ ביישוב ארסוף הסכימו הצדדים, כי צו התפיסה שהוטל על הבית, יוארך עד להגשת כתב אישום או לקבלת החלטה על סגירת התיק. באשר ל-50 מיליון שקלים מנכס זה , שהועמדו כערובה להבטחת תנאי שחרורו, במידה ויקבע, כי הפר את תנאי שחרורו, נקבע על פי ההסכמות, כי הסכום יחולט מביתו, ככל שימכר לצורך מימוש הערובה. ככל שימכר תעמוד לו יתרת הסכום להבטחת אפשרות חילוט עתידי.

אופירה חסיד

אופירה חסיד

עיתונאית at ksn
אופירה חסיד משמשת כעיתונאית וכעורכת משנה בשבועונים נתניה און ליין, השרון שלי ובפורטל ksn.
אופירה חסיד

כתבות אחרונות של אופירה חסיד (כתבות נוספות של הכותב)

תגובות

תגובות

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

מאמרים נוספים