נתניה: בית גולדמינץ לא יהרס

עיריית נתניה הודיעה, שלאחר בחינה מחודשת הוחלט לא להרוס את המבנה ההיסטורי; העירייה תפעל בעתיד לתוכנית שימור

נתניה: בית גולדמינץ לא יהרס

בית גולדמינץ, צילום רועי מזרחי עבור "יחד למען החייל"

לאחרונה קמה סערה ציבורית בעקבות הכוונה להרוס את מבנה בית גולדמינץ, אשר את האגודה למען החייל, כמתקן נופש לחיילים.

בעקבות בחינה נוספת של הנושא הודיעה עיריית נתניה, ביום שלישי השבוע, כי מבנה בית גולדמינץ ההיסטורי, לא יהרס. עוד נמסר, כי ההחלטה התקבלה בהתאם לחשיבות שמעניקה ראש העירייה, מרים פיירברג-איכר לשימור אתרים היסטוריים ערכיים בעיר. גם במקרה זה תפעל העירייה לתוכנית שימור.

מבנה בית גולדמינץ הוקם בשנות ה-50 הודות לתרומתו של רומי גולדמינץ, תושב אנטוורפן, שתרם לטובת עליית הנוער וניצולי השואה, והחליט לפתוח בעיר מוזיאון לאמנות.

הפתיחה התקיימה בטקס ממלכתי ,במעמד המלכה אליזבט האם, שר המדינה קמיל הויזמנס, ראש עיריית אנטוורפן, חברי המשלחת הבלגית, הנדבן רומי גולדמינץ ורעייתו. וכן חבר הכנסת משה שרת וראש עיריית נתניה דאז עובד בן עמי. במעמד זה נחנך האגף הראשון של המוזיאון המפואר, אולם למקום לא הגיעו מבקרים כפי שציפו והמקום נותר כמעט שומם.

ב-1963, עם מותו של גולדמינץ, הועבר בית גולדמינץ לאגודה למען החייל. המקום שינה את אופיו ושימש כמתקן נופש לחיילים של האגודה למען החייל וכן בית ספר לפיתוח מנהיגות. את החיילים שימשו 88 חדרים ממוזגים, עשרות כיתות לימוד, קפיטריה, מועדון, טלוויזיה בכבלים ,אולם קולנוע בן 360 מקומות, שני חדרי אוכל ובית כנסת.

אופירה חסיד

אופירה חסיד

עיתונאית at ksn
אופירה חסיד משמשת כעיתונאית וכעורכת משנה בשבועונים נתניה און ליין, השרון שלי ובפורטל ksn.
אופירה חסיד

כתבות אחרונות של אופירה חסיד (כתבות נוספות של הכותב)

תגובות

תגובות

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

מאמרים נוספים