נתניה: פעילות מהירה של רשות המיסים מנעה הברחת נכסים

חשד של עובדי מע"מ נתניה, על כוונה של חייב להבריח נכסים, הביאה לפעולה מהירה אשר מנעה את ההברחה

נתניה: פעילות מהירה של רשות המיסים מנעה הברחת נכסים

צילום fotolia

בעקבות מידע שהתקבל במשרד מע"מ נתניה, ביצעו עובדי המשרד חיפוש אצל עוסק בעבודות עפר מטייבה, שחייב כספים לרשות המיסים. במהלך החיפוש מצאו עובדי מע"מ נתניה חשבוניות רבות בהיקף של מאות אלפי שקלים שלא דווחו. בנוסף מצאו העובדים, במהלך החיפוש, הוכחות לכך שהעוסק ניכה מס תשומות שלא כדין.

לחוקרי מע"מ התברר, כי ביום בו נתפסו ספרי העוסק בביתו, העביר הקבלן את הבעלות על ג'יפ שברשותו למישהו אחר. בחקירה דחופה, תוך איתור מהיר שבוצע ע"י עובדי מע"מ נתניה, נמצא רוכש הרכב. במהלך החקירה התברר כי ה"רוכש" הוא לא אחר מאשר גיסו של העוסק. בחקירתו טען ה"רוכש", כי לאחר ביצוע החיפוש, התבקש ע"י גיסו לבוא לקחת את הרכב כתמורה ל"חוב" שהיה חייב לו.

היות ועלה חשד כבד כי מתבצעת במקרה זה הברחת נכסים, נדרש הקבלן, עם מסירת השומה שעליו לשלם בסכום של כ- 950,000 שקלים לתת לה ערובה על פי הוראת סעיף 112א (א) (1) לחוק מס ערך מוסף – הליך חריג המופעל לאחר אישור בית המשפט.

ההליך הופעל לאחר שעובדי מע"מ נתניה פעלו בתיאום עם היחידה לגבייה קשה בראשותה של עו"ד יעל נוה, להגשת בקשה דחופה לבית המשפט למתן צווי עיקול ותפיסת נכסים של העוסק.

אופירה חסיד

אופירה חסיד

עיתונאית at ksn
אופירה חסיד משמשת כעיתונאית וכעורכת משנה בשבועונים נתניה און ליין, השרון שלי ובפורטל ksn.
אופירה חסיד

כתבות אחרונות של אופירה חסיד (כתבות נוספות של הכותב)

תגובות

תגובות

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

מאמרים נוספים