דלג על המודעה

סוף להצפות: קו ניקוז ראשי הונח בעין התכלת

עיריית נתניה סיימה העבודות להנחת קו ניקוז ראשי לשכונת עין התכלת; עידן הסירות ברחוב השושנה הסתיים

סוף להצפות: קו ניקוז ראשי הונח בעין התכלת

הנחת קו הניקוז. צילום רן אליהו

תאגיד "מי נתניה" סיים ביצוע עבודות שלב ב' של פרויקט הנחת קו הניקוז הראשי לשכונת עין התכלת, מרחוב השושנה ועד לים. במהלך זה, כך מקווים בעיריית נתניה, תם עידן ההצפות ברחוב השושנה – זאת בשל טעות תכנונית בת למעלה מעשור.

צינורות הניקוז נדחקו בזה אחר זה אל תוך האדמה, בעומק של למעלה מעשרה מטרים, לאורך של 460 מטרים ובעלות כוללת של כשמונה מיליון שקלים. קו הניקוז, כאמור, נועד לתת מענה לניקוז נגר עילי ברחוב השושנה וכן ניקוז המתחם העתיד להיבנות – צפונית לרחוב הביכורים.

פרשת ההצפות הקיצוניות ברחוב השושנה בעין התכלת זכתה להד תקשורתי – זאת בשל הנזקים הכבדים שנגרמו לבתים ברחוב והשימוש בסירות גומי כדי לחלץ את התושבים. בדיקת נתניה און ליין העלתה באותה עת, כי המבנה הטופוגרפי של הרחוב עצמו, בו חלק ניכר מהבתים צמודי הקרקע ממוקמים מתחת לקו הכביש, יצרו בעייתיות מסוימת.

המבנה הבעייתי החמיר ברגע שעיריית נתניה הקימה בקצהו הנמוך של הרחוב גן שעשועים. הקמת הגן גרמה לכך, שעודפי המים בחלקו התחתון של הרחוב לא נספגו באדמה (עקב בניית גן השעשועים). כעת, עם השלמת העבודות כאמור, מעריכים בעירייה כי רחוב השושנה כבר לא יוצף.

תגובות

תגובות

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

מאמרים נוספים