דלג על המודעה

עשרות עצי חורש נכרתו לצורך בניית בית ספר

משטרת ישראל תחקור מדוע עיריית נתניה כרתה עצי חורש מבלי לאפשר הגשת התנגדויות; עיריית נתניה: הדבר לא פורסם עקב טעות אנוש

עשרות עצי חורש נכרתו לצורך בניית בית ספר

אחד העצים לאחר כריתתו

ביום ראשון בשעות הבוקר הגיעו עובדים מטעם עיריית נתניה אל שכונת דורה לביצוע כריתת עצי חורש, אשר צומחים במקום עשרות רבות של שנים. פעילים חברתיים שהוזעקו למקום גילו את הדבר מאוחר מדי.

בבדיקה התברר, כי בתאריך ה-27.10.16 הוציאה העירייה רישיון לביצוע כריתת העצים, זאת לשם הקמת בית ספר במקום. ברשיון פורטו סוגי העצים, בין השאר – ארבעה עצי אקליפטוס, שני פיקוס השדרות, 17 עצי ברוש מצוי, עץ אורן קנרי, שני עצי ברכיכיטון צפצפתי וקתרוסית מרובעת אחת.

עוד התברר, כי בניגוד לנהלים עיריית נתניה לא פרסמה את דבר כריתת העצים ובכך לא הובא הדבר לידיעת הציבור ולא התאפשרה הגשת התנגדויות לכריתת עצי החורש.

בעקבות כריתת העצים הוגשה תלונה למשטרת נתניה, אשר תחקור מדוע עיריית נתניה לא הביאה את דבר כריתת העצים לידי הציבור והאם היה חוקי לכרות אותם עקב כך.

חזי ויסוקי, פעיל חברתי נחרד למראה העצים הכרותים. למערכת נתניה און ליין – נתניה און ליין, מסר, כי "כריתת העצים בצורה הזאת, זה פשע נגד כל הליך תקין וזו לא פעם ראשונה. זו עבירה פלילית. שקק"ל יחקרו זאת ומי שצריך ללכת הביתה על המחדל שיניח את המפתחות".

מעיריית נתניה נמסר בתגובה, כי "הונפק רישיון כריתה כדין ובהתאם לנהלים המחייבים. זאת בהמשך לביצוע סקר עצים על ידי אגרונום מוסמך. עקב טעות אנוש, לא פורסם דבר הרישיון במועד הנדרש, קרי, כחודש לפני מועד הכריתה. הנושא ייבדק ויטופל ואנו נפעל על פי הנהלים המחייבים בתיאום עם משרד החקלאות".

עצים כרותים

עצים כרותים

אופירה חסיד

אופירה חסיד

עיתונאית at ksn
אופירה חסיד משמשת כעיתונאית וכעורכת משנה בשבועונים נתניה און ליין, השרון שלי ובפורטל ksn.
אופירה חסיד

כתבות אחרונות של אופירה חסיד (כתבות נוספות של הכותב)

תגובות

תגובות

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

מאמרים נוספים